Yaşlanmaya Karşı Seferberlik İçin Savaş Tahvilleri

YAŞLANMAYI DURDURABİLİRİZ (Son)*

Yaşlanmaya Karşı Savaşın, bir kere başladıktan sonra, zaferle sona ermesi ve süresiz sağlığın bizim olması gerekir. Ancak, bu sürecin ebeveynlerimizi ya da sadece bizleri ya da sadece çocuklarımızı ya da onların çocuklarını kurtarabilecek bir zamanda başlaması, tamamen bu savaşın ilk bombasının – RMR’ye ulaşılması – ne zaman atılacağına bağlıdır. Bu anlayış içinde, her birimizin sorması gereken soru, bu konuda ben ne yapacağım olmalıdır.

Yaşlanmaya Karşı Savaşın on yıl gibi kısa bir sürede başlayabileceğini göz önünde bulundurarak, gençleştirmenin gelişini sadece birkaç yıl farkla kaçırmamak amacıyla kendiniz ve aileniz için önlem almanız, yerinde bir davranış olacaktır. Bu cephede çok miktarda kanıtlanmış çalışma bulunmaktadır. Daha fazla sebze ve meyve yiyiniz, önemli yağ asitlerinizi alınız, egzersiz yapınız ve kilonuza dikkat ediniz. Vücudunuzun gençleştirildiğini görebilme şansınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz ve çevrenizdeki kişilerin ve hiç karşılaşmamış olduğunuz binlerce insanın hayatta kalma şansını arttıracağı muhakkak olan çok daha etkin bir yöntem ise, bu savaşa gerçekten katılacağınız günün gelişini hızlandırmaktır.

*Aubrey de Grey ve Ph. D., Michael Rae, 2010: Yaşlanmayı Durdurabiliriz (Ending Aging) -Kendi Yaşam Sürecimiz İçinde Yaşlanmayı Tersine Çevirebilecek Gençleştirme Devrimleri - ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık ve İletişim A.Ş. Yayınları. Çeviren: Engin TARHAN. Özet: Halit Yıldırım 

"Yaşlanmayı Durdurabiliriz" Serisinin Yazıları:

Uyanın - Yaşlanmak Öldürür!

Yaşlanmanın Sırrını Çözelim

Gençleşmeyi Yönetmek

Hücresel Enerji Santrallerinde Erime ve Şebekeden Ayrılış

Biyolojik Çöp Fırınlarının Yenilenmesi

Yaş Prangalarını Kıralım

Zombileri Yok Etmek

Şişmanlık Savaşında Ölümcül Bir Mücadele

Eskiyenlerin Yerine Yeni Hücreler

Kanserin Tümüyle Yenilmesi

Buradan Oraya Ulaşmak: Yaşlanmaya Karşı Savaş

Yaşlanmaya Karşı Seferberlik İçin Savaş Tahvilleri

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !